Boşanma Avukatı Arıyorum

Boşanma Avukatı Arıyorum

Boşanma sürecine girmiş olan bir çok şahıs boşanma avukatı arayışı amacıyla girmektedir. Bu şahıslar arama motorlarında boşanma avukatı arıyorum, boşanma avukat Ankara gibi anahtar kelimelerle iyi boşanma avukatı bulmaya çalışırlar. Boşanma avukatı seçerken ilgi edilmesi gereken pek çok mühim nokta vardır. Bunlardan ilki avukatın boşanma konusu ile alakalı ne kadar deneyimli bulunduğudur. Ancak bir çok şahıs bu hususta yanılgıya düşmektedir. Yaşça büyük olan olan avukatların deneyimli bulunduğu düşünülür. Oysa ki yaşça daha ufak olmasına karşın çok çok boşanma davasına girmiş ve olumlu netice almış boşanma avukatları vardır.

Dikkat edilmesi gereken başka bir noktada boşanma avukatının mevzuata ve Yargıtay kararlarına ne kadar hakim oluğudur. Hukuk sıksık değişen ve ilerleyen bir hukuk dalıdır. Bu amaçla avukatlarında kendini sıksık geliştirmesi ve yenilemesi gerekir. İyi bir boşanma avukatı güncel mevzuata ve Yargıtay kararlarına hakim olmalıdır.

İyi bir boşanma avukatı arıyorum diyen bireylerin ilgi etmesi gereken başka bir özellik de avukatın ne kadar çalışkan ve özverili bulunduğudur. Zira boşanma avukatı ne kadar iyi olursa olsun işine gereken özeni göstermiyorsa başarılı olması olası değildir.

Boşanma Avukatı Arıyorum  Tavsiye

En iyi boşanma avukatları genellikle Ankara ilindedir. Zira Ankara boşanma oranlarının en yüksek bulunduğu illerden biridir. Bu amaçla Ankara’da yalnızca boşanma davaları ile ilgilenen boşanma avukatları mevcuttur. Bu avukatlar yalnızca boşanma konusu ile alakalı çalıştığı amacıyla bu alanda uzmanlaşmışlardır. Ankara’nın başkent olması ve yüksek mahkemelerin Ankara’da olması da Ankara avukatlık yapanlara bir üstünlük sağlamaktadır. Bu amaçla şayet boşanma davası açmayı düşünüyorsanız Ankara’dan bir boşanma avukatı ile çalışmanızı tavsiye ederim.

En İyi Boşanma Avukatı Arıyorum Ankara

Yukarıda en iyi boşanma avukatlarının Ankara’da bulunduğunu belirtmiştik. Bu amaçla boşanma avukatı arıyorum diyen bireylerin Ankara’dan bir boşanma avukatı tutmalarını tavsiye ederim. Boşanma avukatları yalnızca boşanma konusu ile alakalı değil, boşanmanın ferileri konusu ile alakalı da bilgi sahibidirler. Örneğin, velayeti nafaka, parasal manevi tazminat, çocukla şahsi ilişki, malların paylaşımı, karşı tarafın evden uzaklaştırılması gibi konularda boşanma avukatlarının ilgi alanına girmektedir. Bunun yanısıra aile konutu şerhi konulması, hakimin evliliğe müdahalesi gibi konularda boşanma ile alakalı olmayan ancak boşanma avukatının ilgi alanına giren konulardır.

AVUKATA İLK SORUYU SİZ SORMAK İSTER MİSİNİZ?

BİZE ULAŞIN