Uzman Boşanma Avukatları

Uzman Boşanma Avukatları

Uzman Boşanma Avukatları

Boşanma davası açacak şahıslar yönünden bu konu uzman profesyonel desteği alınması mühim bir konudur. Zira boşanma davası yıllarca vakit almakta, boşanma ardından hak kaybı yaşanmakta ya da boşanma davasının reddi ile karşılaşılabilmektedir. O amaçla uzman profesyonel avukatları ile boşanma davasının yürütülmesi önerilir.

Boşanma davası sonuçlanması açısından açılacak dava çeşidine göre yıllarca vakit alabilmektedir. Mesela 2-3 yıl alan çekişmeli boşanma davaları görülmektedir. Uzman boşanma avukatları ile 7 8 ayda neticelendirilebilecek olan boşanma davası, hukuki temellerin oturtulamaması neticesi 2-3 yılın sonra reddedilebilmektedir. Bu neticeler hesaba katıldığında şahısların vakit kaybı yaşamamak istemeleri halinde onlara boşanma davası açmadan boşanma sürecinin nasıl yaşanacağı ve hangi adımların nasıl atılacağı uzman boşanma avukatlarından almaları önerilir.

Boşanma davasında yaşanabilecek önemli hak kayıpları vardır. Eşler yönünden boşanma ardından hak kaybı yaşanması sık sık rast gelinen bir durumdur. Çocuğun velayetinin alınması, evlilik ortamında edinilen malların (ev, araba,gayrimenkul…) paylaşımının nasıl uygulanacağı eşlerin hangi mal rejimine tabi olduklarını bilememeleri, nafaka taleplerinin nasıl karşılanacağı, tarafların nafaka talep edip etmeyeceği, boşanmayı getiren olaylarda kusurlu tarafın kusurunun bir nebze de olsa telafisi yönünden talep edilecek parasal ya da manevi tazminat gibi konularda taraflar sık sık hak kaybı yaşayabilmektedirler. Uzman boşanma avukatları ile yürütülecek boşanma davası hak kaybı yönünden eşlerin meşru haklarının korunması adına mutlak yarar sağlamaktadır.

Boşanacak eşlerin hukuki bilgi ve deneyimlerinin uzman profesyonel bir boşanma avukatı kadar iyi olmadığı kabul edilirse sürecin boşanma avukatları ile boşanma davasının açılmasının ne denli mühim bulunduğu aşikardır. Her ne kadar boşanma davası açarken boşanma avukatı tutmak mecburi olmasa bile boşanma avukatı tutulması zaman ve hakların korunması adına mutlak yarar sağlayacaktır.

Uzman Boşanma Avukatları ile İletişime Geçmek İçin Lütfen İletişim Formunu Doldurunuz.

AVUKATA İLK SORUYU SİZ SORMAK İSTER MİSİNİZ?

BİZE ULAŞIN